PL | EN

 


Archiwum Aktualności

Mamy w Serocku Środowiskowy Dom Samopomocy - to jest bardzo cenna inicjatywa i ważna informacja dla mieszkańców!

15.12.201012:45

Katarzyna

Środowiskowy Dom Samopomocy funkcjonuje od 1 grudnia 2010 roku. Działa przy ul. Wyzwolenia 31 w Serocku, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Oferuje 30 miejsc dla osób z terenu powiatu legionowskiego. Obiekt jest przystosowany do przebywania osób niepełnosprawnych, wyposażony w podjazdy i windę. Tel. 22 782 68 43, e-mail: kkwrserock@wp.pl, www.integracjaserock.pl.

Jak mówi "Wikipedia" Środowiskowy Dom Samopomocy jest jednostką organizacyjną resortu pomocy społecznej, działającą na zasadach zadania zleconego samorządom, fundacjom, stowarzyszeniom. Do zadań ŚDS-ów należy budowanie sieci oparcia społecznego, przygotowanie do życia w społeczeństwie i funkcjonowania w środowisku osób przewlekle psychicznie chorych i osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Podstawy prawne funkcjonowania ŚDS to Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz Ustawa z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego. 

Serocki Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną, mających trudności w sferze integracji społecznej. Głowne cele ośrodka to:

  • rehabilitacja osobista i społeczna uczestników w różnych sferach funkcjonowania zmierzająca głównie do poprawy zaradności i samodzielności życiowej
  • integracja uczestników ośrodka oparta na wzajemnym zaufaniu
  • budowanie w świadomości osoby niepełnosprawnej realnego wizerunku siebie
  • przełamywanie schematów postrzegania osób niepełnosprawnych jako wiecznych dzieci
     

Poniżej zamieszczamy ulotkę ze szczegółowymi informacjami na temat działania ŚDS w Serocku. Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

 

 

 

 

 


Urząd Miasta i Gminy w Serocku
ul. Rynek 21 05-140 Serock, tel. 022 782 88 00, fax 022 782 74 99,
umg@serock.pl

Copyright Serock 2009 Nota Prawna Polityka Prywatności Kontakt

logo