PL | EN

 


Aktualności

Gminne inwestycje

21.06.201209:40

Dominika

Przebudowa drogi gminnej w Jachrance
Pod koniec maja br. zakończona została inwestycja związana z przebudową drogi gminnej Nr 180718W w m. Jachranka. Droga ta stanowi główną drogę dojazdową do obiektów turystycznych i gastronomicznych położonych nad rzeką Narew oraz osiedla mieszkaniowego.Zakres robót obejmował wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej drogi na odcinku ok. 0,5 km, jednostronnego ciągu pieszego oraz zjazdów do nieruchomości. Na przedmiotowej drodze wprowadzono również zmiany w organizacji ruchu. Na całym odcinku obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Wyznaczone zostało też nowe przejście dla pieszych. Realizacja zadania pozwoliła poprawić komfort jazdy, zmniejszyć poziom hałasu i drgań oraz ograniczyć koszty bieżącego utrzymania.

 

 Budowa boiska wielofunkcyjnego w Nowej Wsi
Trwają prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego w Nowej Wsi. W ramach realizacji zadania wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne z wyposażeniem do gry w piłkę ręczną, nożną i koszykówkę o nawierzchni ze sztucznej trawy. W miejscu istniejącego dotychczas placu utwardzonego wykonane zostanie boisko o nawierzchni sportowej przepuszczalnej poliuretanowej. Dodatkowo cały teren rekreacyjny, uzupełniony zostanie o nowy plac zabaw, ścieżkę zdrowia oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne). Aby z miejsca tego można było korzystać również po zmroku, wybudowane zostanie zarówno oświetlenie boisk jak i oświetlenie parkowe.


Inwestycje w zakresie budowy oświetlenia ulicznego

Rok 2012, to rok w którym zrealizowane zostanie aż osiem zadań związanych z budową oświetlenia drogowego. Do dnia dzisiejszego zakończone i odebrane zostały dwie inwestycje: na ul. Polnej i Pobyłkowskiej oraz na drodze dojazdowej do budynku komunalnego przy ul. Pułtuskiej 17B. Na ul. Pobyłkowskiej i Polnej powstało łącznie 14 punktów oświetlenia ulicznego. Odcinek drogi, na którym wybudowane zostało oświetlenie stanowi dojazd do kompleksu zabudowy mieszkalnej i rekreacyjnej zlokalizowanego przy ul. Pobyłkowskiej. Lokalizacja w/w ulic bezpośrednio przy dużym kompleksie leśnym lasów Państwowych wzmagała poczucie zagrożenia wśród mieszkańców. Budowa oświetlenia w tym miejscu poprawiła bezpieczeństwo i warunki korzystania z w/w ulic po zmroku. Na drodze dojazdowej do budynku komunalnego wybudowane zostało natomiast pięć punktów świetlnych wyposażonych w 8 opraw oświetleniowych. Oświetlenie to nawiązuje stylistyką do wykonanego w latach ubiegłych na ul. Pułtuskiej.

 


 

 


Urząd Miasta i Gminy w Serocku
ul. Rynek 21 05-140 Serock, tel. 022 782 88 00, fax 022 782 74 99,
umg@serock.pl

Copyright Serock 2009 Nota Prawna Polityka Prywatności Kontakt

logo