PL | EN

 

 


Aktualności Samorządowe

01.06.201011:07

Dominika

 

Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt Rada Miejska w Serocku w dniu 28 marca 2012 roku uchwaliła „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta i Gminy Serock  w 2012 roku”. Za problem bezdomności zwierząt odpowiedzialność ponosi człowiek i to on powinien zmienić swoje postępowanie, aby sytuacja ta mogła ulec poprawie. Los tych zwierząt ciągle zależy od świadomości i odpowiedzialności ich właścicieli. Problem bezdomności zwierząt nie jest możliwy do rozwiązania bez pomocy, wsparcia oraz dobrej woli mieszkańców gminy. Dlatego też jednym z ważniejszych celów programu jest poszukiwanie opiekunów dla porzuconych i potrzebujących pomocy zwierząt. W przypadku otrzymania zgłoszenia o błąkającym się zwierzęciu Urząd Miasta i Gminy w Serocku prowadzić będzie działania zmierzające do odnalezienia opiekuna, a jeśli nie uda się ustalić właściciela, będziemy szukać osoby chętnej do przejęcia opieki nad zwierzęciem. Ogłoszenia zamieszczane będą na stronie internetowej urzędu.
Osoba, która zaadoptuje bezdomne zwierzę otrzyma dla swego podopiecznego bezpłatne usługi weterynaryjne:
- trwałe oznakowanie (chip) z wpisem do ogólnopolskiej listy zwierząt;
- pakiet szczepień okresowych (choroby zakaźne, wścieklizna);
- sterylizację lub kastrację;
- uśpienie ślepego miotu w przypadku zaadoptowania szczennej suczki lub kotki.
W przypadku, gdy nie znajdzie się właściciel porzuconego psa, ani też osoba chętna je zaadoptować, zwierzę trafia do schroniska. Pobyt w schronisku to dla psa ogromny stres, bo choć zwierzę ma zapewnione legowisko, karmę i opiekę weterynaryjną, to schroniska są ciągle przepełnione, a psy otrzymują tam ze strony ludzi minimalną opiekę i życzliwość. Od dnia wejścia w życie programu, trzy psiaki znalazły swe nowe domy.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję „Pies czeka na człowieka”.
Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa 
 

Psy do adopcji

 

Pies błakał się w Jachrance w okolicy Wspólnoty Mieszkaniowej 75. Pies jest w wieku około 5 lat, średniej wielkości, ma czarno – białe umaszczenie. Piesek jest płochliwy, ale bardzo przyjazny. Właściciela lub osobę chętną do adopcji prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel. 22 782 88 40 lub 22 782 88 39.

 

Suczka błąkała się w Jachrance w okolicy Wspólnoty Mieszkaniowej 75. Suczka jest w wieku około 3 lat, mała, ma beżowe umaszczenie, jest bardzo płochliwa, nie agresywna. Właściciela lub osobę chętną do adopcji prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel. 22 782 88 40 lub 22 782 88 39.

Pies błakał się w Izbicy w okolicach ulicy Wiejskiej. Pies jest w wieku około 2 -3 lat, średniej wielkości, ma szare umaszczenie. Właściciela lub osobę chętną do adopcji prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel. 22 782 88 40 lub 22 782 88 39.

 

Do adopcji jest również suczka błąkająca się w Nowej Wsi w okolicach ulicy Polnej. Suczka jest w wieku około 5 lat, mała, ma czarno-białe umaszczenie, jest przyjazna. Właściciela lub osobę chętną do adopcji prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel. 22 782 88 40 lub 22 782 88 39.

 

A ten psiak już znalazł swój dom

 


 

 

 


Urząd Miasta i Gminy w Serocku
ul. Rynek 21 05-140 Serock, tel. 022 782 88 00, fax 022 782 74 99,
umg@serock.pl

Copyright Serock 2009 Nota Prawna Polityka Prywatności Kontakt

logo