Kolejny etap m.p.z.p. miasta Serock obszar D – dyskusja publiczna
W dniu 22 października 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Serocku przeprowadzono dyskusję publiczną nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Serock obszar D obejmującego obręby ewidencyjne nr 16, 17, 18 i 19.
Pomimo dużego zainteresowania projektem planu, w dyskusji uczestniczyło tylko kilku właścicieli nieruchomości objętych planem, reprezentant firmy wykonującej projektu planu oraz przedstawiciele urzędu.
Tytułem wstępu Burmistrz Miasta i Gminy Serock poinformował zebranych, że zmiana obowiązującego planu ma na celu zwiększenie stopnia zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej miasta, poprzez zwiększenie terenów pod rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz usług, przekształcając tereny o innym przeznaczeniu i innych zasadach zagospodarowania oraz dostosowania problematyki planu do wymogów zawartych w obowiązujących przepisach prawa.
Zgodnie z ustaleniami dokumentu tereny na obszarze planu wyznacza się pod realizację funkcji: mieszkaniowej i rekreacyjnej, usługowej i działalności gospodarczej. Projektant planu, jako rzecz bardzo ważną, przybliżył zgromadzonym całą procedurę planistyczną, omówił rozwiązania przestrzenne i założenia zawarte w projekcie planu i zaprosił zebranych do dyskusji nad rozwiązaniami przyjętymi w planie.
Uczestnicy dyskusji zaczęli zadawać pytania dotyczące głównie infrastruktury technicznej oraz spraw indywidualnych, na które na bieżąco udzielono im odpowiedzi.
Dyskusję zakończono informując ponownie zgromadzonych o możliwości składania pisemnych uwag do projektu planu.
PRZYPOMINAMY: Projekt planu dla obszaru D wyłożony będzie do publicznego wglądu do dnia 06 listopada 2013r., natomiast uwagi do projektu można zgłaszać do dnia 29 listopada 2013r. Zgłoszone uwagi podlegają rozpatrzeniu przez Burmistrza Miasta i Gminy Serock w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Po rozpatrzeniu uwag Burmistrz przedstawia Radzie Miejskiej projekt planu wraz z nieuwzględnionymi uwagami. Rada Miejska rozpatruje uwagi a następnie uchwala plan.
Po uchwaleniu planu, dokumentację planistyczną przekazuje się do Wojewody, który w ramach prowadzonego nadzoru prawnego weryfikuje ją. W przypadku pozytywnej opinii, uchwała kierowana jest do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i po 30 dniach od ogłoszenia, plan zaczyna obowiązywać.
Referat Gospodarki Gruntami
i Planowania Przestrzennego