TAAAK się bawił Serock!!!! - czyli radosne Wojciechowe Świętowanie
23 maja, wiosenny deszcz nie ostudził zapału mieszkańców do udziału w Wojciechowym Świętowaniu. Wczesnym popołudniem stawili się tłumnie na stadionie miejskim, który rozkwitł nagle setkami kolorowych parasoli. Stąd, tradycyjnie pod wodzą Świętego Wojciecha i władz miasta, przy akompaniamencie orkiestry dętej, wyruszyli w korowodzie bardzo aktywni mieszkańcy naszej gminy. Ich pomysłowe prezentacje zadziwiały widzów oczekujących na trasie przemarszu. Pojawiły się dzielne krasnale i krasnalki w różnym wieku, muchomorki i biedronki niewielkiego wzrostu, dorodne warzywa pod opieką rodziców i pląsające nimfy w kwietnych wiankach. Maleńkie, bardzo egzotyczne tancerki, młodzi i starsi pasjonaci sportów różnych, sympatycy pewnej wsi - rodem z Westernu, miłośnicy innej wsi – jako „typowe Warszawiaki”, aktywni seniorzy, a ponadto strażacy, automobiliści, motocykliści i wędkarze prosto znad Narwi. Byli też, pszczelarze, tancerze ludowi, formacje wojskowe z różnych epok i harcerskie zastępy. Były auta pełne pasażerów „ze świata polityki”, stowarzyszeni i niestowarzyszeni z różnych stron gminy - mniej lub bardziej zmotoryzowani, na rowerach i pieszo, z transparentami, flagami, kotylionami wielkich rozmiarów, balonami i przede wszystkim w świetnych humorach. Przybycie kolejnych grup uczestników na serocki rynek oznajmiały oklaski i okrzyki podziwu dla korowodowych kreacji.
Oj, miała się kim i czym pochwalić społeczność lokalna w tym rocznicowym korowodzie!
Ta kolorowa, radosna, niepowtarzalna parada była doskonałym początkiem prezentacji osiągnięć serockiej społeczności, po której przyszedł czas na występy sceniczne wychowanków sekcji artystycznych Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz gminnych placówek oświatowych. Poprzedziło ją krótkie powitanie wygłoszone przez Burmistrza Sylwestra Sokolnickiego i przedstawienie mieszkańcom gości z miast partnerskich Serocka.
Z niekłamaną radością zgromadzona publiczność witała na scenie serockie Talenty wokalne, muzyczne, taneczne i teatralne - zwycięzców licznych konkursów, festiwali i przeglądów oraz ich nauczycieli. Gorąco witał ich również „Strachowyj” z programu telewizyjnego dla dzieci - „Domisie”, który na dobre zagościł już w Serocku. Prowadzący imprezę wojciechową, Dyrektor CKiC w Serocku, Tomasz Gęsikowski, dokonał wręczenia nagrody artyście z zespołu In Canto, Łukaszowi Dziaduszkowi oraz opiekunce zespołu, Mai Radomskiej. Młodzi wokaliści - Joanna Gorczyńska, Klaudia Krawczyk, Julia Pawlak, Kasia Lipska i Łukasz Dziaduszek - wzbudzili swymi występami szczery podziw dla ich rozwijających się artystycznych osobowości. Wielkimi brawami podziękowali widzowie za występ Klaudii Szymańskiej z zespołem szkolnym, z Woli Kiełpińskiej. Pięknym śpiewem i własnym akompaniamentem zauroczyła słuchaczy Zuzanna Misiura. Świetnie zaprezentowały się niezwykłe tancerki z Formacji Tanecznej „Efekt” i Zespołu „Alexia”, a także zawsze wyczekiwany, wszystkim znany i lubiany Ludowy Zespół Artystyczny „Serock”. Występy Dziecięcego Zespołu „Violinki” i Zespółu Wokalnego „Mały Applause” wzbudziły wśród widowni, nie tylko przybyłej z Jadwisina, wielki applause. Urokliwe były prezentacje sceniczne młodziutkich aktorów z Woli Kiełpińskiej, z Zespołu „Małgośki” i 6-letnich egzotycznych tancerek występujących w „Słonecznych rytmach”. Dzięki Grupie VII z Przedszkola Samorządowego w Serocku widzowie mieli okazję przenieść się - choćby wyobraźnią - do „Dżungli”, a "Tęczowe nutki" z Niepublicznego Przedszkola Muzyczka przygotowały występ barwny jak tęcza. Na scenie wystąpiło również Stowarzyszenie Miłośników Skubianki przekonując widzów, że „Warszawa da się lubić”. Przy odrobinie szczęścia można było od warszawskiej kwiaciarki dostać mały bukiecik, a od przystojnego dandysa złoty pierścionek na szczęście – zupełnie jak w piosence, którą usłyszeli widzowie. Piękne stroje, prawdziwy warszawski kataryniarz, prawdziwa papuga i prawdziwi artyści z Joanną Folwarską i rosnącą gwiazdą Anią Malinowską.
Katarzyna Pakosińska, współprowadząca z Tomaszem Gęsikowskim serocką imprezę, wspominając początki swej artystycznej kariery, wyrażała nieukrywany podziw dla serockich artystów.
Kolejnym punktem programu były występy Zespołu „Szafa Gra”. Najlepsze polskie i zagraniczne przeboje, fantastyczne kreacje aktorów wcielających się w role popularnych i uwielbianych przez miliony piosenkarzy czy leaderów znanych zespołów muzycznych, profesjonalizm, brawurowe wykonania – po prostu super show!
Widzowie rozbawieni świetnymi występami, odporni na deszcz i chłód czekali na kolejną porcję rozrywki jakiej dostarczył Kabaret „Pod Wyrwigroszem”. Świetna, ostra satyra polityczna, dowcip kreowanych sytuacji, obnażanie ludzkich kompleksów i skrywanych potrzeb z niezwykłym humorem, doprowadzały widzów do łez ze śmiechu.
Występ gwiazdy wieczoru, znanego wokalisty i muzyka, Mroza, był dopełnieniem niezwykle udanego Wojciechowego Świętowania. Artysta porwał serocką publiczność świetnymi występami, swoją bezpośredniością i życzliwością wobec fanów, którym rozdawał autografy i pozował do selfie.
Świętu Patrona i obchodom 25 lat Smorządnośći towarzyszyły tłumnie odwiedzane stoiska promocyjne Starostwa Powiatowego w Legionowie, Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Przychodni GoldenMed, młodzieży parafialnej oraz liczne stoiska gastronomiczne i handlowe.
Wojciechowe Świętowanie zakończyły wyczekiwane przez mieszkańców i gości fajerwerki.
Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę!
Zapraszamy do ogladania zdjęć w GALERII