Rotator zdjęć

Główna treść strony 2016

Święto Patrona Serocka św. Wojciecha

W piękny sobotni dzień – 28 maja – zakończyło się Wojciechowe Świętowanie, które od 17 kwietnia obfitowało w szereg wydarzeń sportowych i kulturalnych organizowanych z okazji Dni Patrona Serocka św. Wojciecha. W tym roku barwnym korowodem w stylu „EKO” - promującym m.in. akcję “Drzewo 600-lecia” - rozpoczęła się największa impreza w Serocku. Tradycyjnie już, ze stadionu miejskiego, pod wodzą św. Wojciecha, władz miasta, w towarzystwie przedstawicieli miast partnerskich – Lanskroun (Czechy), Ignaliny (Litwa), Celleno (Włochy), Dzierżoniowa i Radzionkowa - wyruszył barwny korowód. Przy akompaniamencie orkiestry dętej uczestnicy przemarszu przeszli ulicami miasta w kierunku rynku, gdzie wszystkie grupy witali aktorzy Barbra Kurdej-Szatan i Maciej Łagodziński oraz władze Serocka. Prowadzący, krótko przedstawiali uczestników korowodu, opisując jednocześnie formę w jakiej włączyli się w jego tegoroczny ekologiczny charakter. Wszyscy w interesujący sposób starali się pokazać, poprzez swój strój i serię akcesoriów, proekologiczny i zdrowy styl życia. Mieszkańcy i goście ustawieni na trasie przemarszu korowodu mogli podziwiać barwne i pomysłowe przebrania, interesujące plansze z rysunkami i hasłami promującymi zdrowy styl życia. W korowodzie, jak co roku, wzięli udział zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy naszej gminy. Pod opieką rodziców pląsały nimfy w kwietnych strojach, maleńkie egzotyczne tancerki, kwietni panowie, papierowe ludki. W korowodzie prezentowali się pasjonaci sportów różnych, aktywni seniorzy, strażacy, automobiliści, motocykliści, cykliści, wędkarze, pszczelarze, tancerze ludowi, formacje wojskowe z różnych epok, harcerze. Przybycie kolejnych grup uczestników na serockim rynku oklaskami i salwą okrzyków witali przechodnie. W śród uczestników były:  stowarzyszenia, fundacje i grupy nieformalne – na rowerach lub pieszo, z flagami, transparentami, kotylionami wielkich rozmiarów, balonami. Wszyscy maszerowali z wielkim potencjałem energii, z roześmianymi buziami i w dobrych humorach zakończyli prezentację na serockim rynku.

Ta radosna i kolorowa parada była wspaniałym zwieńczeniem tegorocznego Wojciechowego świętowania. Na rynku już czekały na wszystkich rozstawione stoiska promocyjne i gastronomiczne oraz wielka scena, z której mieszkańców i gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, życząc udanej zabawy i wielu wspaniałych wrażeń. Jako pierwszy na scenie pojawił się Artur Pontek, aktor Teatru Polskiego w Warszawie, który – w towarzystwie młodszego pomocnika – zapowiadał występy dzieci i młodzieży z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Bogaty program estradowy wychowanków sekcji artystycznych CKiC w Serocku oraz gminnych placówek oświatowych zapoczątkował występ  zespołu „Gumisie” z Samorządowego Przedszkola w Zegrzu z prezentacją „Wiosenny taniec”. Następnie widzowie mogli podziwiać wokalne umiejętności Dziecięcego Zespołu „Violinki” ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie, który zaśpiewał utwór „Papuga z dziobem na kłódkę” oraz grupy „Kantyczki II” z CKIC w Serocku z utworem „Serduszko”. Serca publiczności podbił utalentowany duet Karoliny Bartnikowskiej i Katarzyny Lipskiej z Gimnazjum w Serocku, który zaśpiewał i zagrał utwór „Say something”. Na zakończenie pierwszej wokalnej części występów zaprezentował się Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Serocku wykonując utwór „Na raz, na dwa”.

W drugiej części na scenie zagościły występy grup tanecznych CKiC: „Alexia Mini”, „Alexia Lalki”, „Alexia Serock” prezentując ciekawy i wymagający niezwykłych zdolności akrobatycznych program artystyczny, który spotkał się z gorącym przyjęciem widzów. Gromkimi brawami oklaskiwano występ Anny Malinowskiej i grupy wokalnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej, która zaśpiewała utwór „Jesteś jak cień”. Tuż po nich na scenie prezentowała się, pochodząca z tej samej szkoły, grupa wokalna z grającym na gitarze elektrycznej i śpiewającym Kamilem Maciejewskim oraz basistą Arturem Szymaniakiem. Grupa wykonała utwór z repertuaru Lady Pank – Stacja Warszawa. Ponowieni na scenie pojawiła się sekcja taneczna: ”Alexia Serock”, tym razem towarzysząca Klaudii Krawczyk z zespołu „Incanto” wykonującej piosenkę z repertuaru Alana Walkera „Faided”. Gromkimi brawami nagrodzony został występ uzdolnionych solistów CKiC. Joanna Gorczyńska wspaniale zinterpretowała utwór „It’s not goodbye” z repertuaru Laury Paussini, a Łukasz Dziaduszek brawurowo wykonał piosenkę zespołu Bastille „Things we lost in the fire”. Prezentację grup tanecznych i wokalnych zamykał występ „Kantyczek” z CKiC zdobywczyń tytułu Grand Prix tegorocznego przeglądu amatorskiej twórczości, które wykonały dwa utwory: „Muchomory” i „Little mee”.

W wieczorną część programu estradowego wprowadziły wszystkich gorące afrykańskie rytmy w wykonaniu zespołu Coco Afro. Ten sześcioosobowy skład muzyków-wokalistów, wykonał największe przeboje muzyki afrykańskiej oraz hawaiiana takich zespołów jak: Bony M., Goombay Dance czy Saragossa Band. Swoją muzyką, dźwiękami bębnów oraz żywiołowym tańcem przeniósł zebranych gości w gorące klimaty afro i rozgrzał przed koncertem zespołu Czadoman. Zanim jednak porwały wszystkich taneczne rytmy w stylu disco polo, na scenie pojawił się Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Tomasz Gęsikowski w towarzystwie prowadzących wieczorną część koncertów - Barbary Kurdej-Szatan i Macieja Łagodzińskiego. Dyrektor przedstawił aktorów oraz życzył zebranej publiczności miłej zabawy. Następnie na estradzie pojawił się wyczekiwany przez wszystkich Czadoman - wokalista z wieloletnim doświadczeniem na scenie muzyki rozrywkowej. Zrobił on karierę w oszałamiającym tempie. Od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Początkowo Czadoman uwodził nie tylko charakterystyczną barwą głosu, ale i niekonwencjonalnym strojem. Na serockiej scenie zaprezentował się w charakterystycznych dla siebie żółtych wysokich glanach i w towarzystwie czterech tancerek. Widzowie wspaniale bawili się przy największych przebojach  gwiazdy disco polo. Piosenki „Chodź na kolana” i „Ruda tańczy jak szalona” porwały miłośników nie tylko muzyki tanecznej, ale wszystkich zebranych pod sceną widzów. Występ Czadomana był silnym punktem sobotniego wydarzenia i dostarczył niezapomnianych wrażeń i emocji!.

Po dużej dawce energii muzycznej, na scenie pojawiła się Formacja Chatelet. Krakowski kabaret założony jesienią 1996 r. jest laureatem Grand Prix na najważniejszym festiwalu w Polsce – przeglądzie kabaretów PAKA. W ciągu tych kilkunastu lat przez Chatelet przewinęło się wielu kabaretowych artystów (m.in. Jerzy Jan Połoński, Tomasz Jachimek, Adam Grzanka). Podczas Wojciechowego Świętowania Formacja Chatelet wystąpiła w składzie Adam Małczyk  „Mały” – lider zespołu -  sceniczny przywódca, aktor, autor tekstów, wokalista, Michał Pałubski „Misiek”  – człowiek guma i sceniczny kameleon, aktor, autor tekstów, wokalista;  Barbara Tomkowiak „Basia” – aktorka kabaretowa, wokalistka oraz Askaniusz Petynka „Askaniusz” dźwiękowiec, sporadycznie aktor i perfekcjonista. Formacja swoim występem podbiła serca serockiej publiczności, nawiązując z nią świetny kontakt, bawiąc i rozśmieszając. Kabareciarze zaprezentowali bogaty program artystyczny obfitujący w zabawne „gagi” oraz przepełniony improwizacjami, które spotkały się z gorącym przyjęciem wśród widowni.  

Na zakończenie scenicznych występów zagrał dla wszystkich wyczekiwany Pectus. Zespół powstał 2005 r. w Rzeszowie, ma na swoim koncie trzy albumy, wiele nagród i wyróżnień. Zespół jest m.in. Finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Debiuty" Opole 2007 oraz laureatem złotej płyty, którą otrzymał na 46. Międzynarodowym Sopot Festival za swój debiutancki album. Zespół Pectus był doskonałym dopełnieniem niezwykle udanego Wojciechowego Świętowania. A wspaniała publiczność serocka, która zapełniła po brzegi nasz rynek, bawiła się doskonale przy dźwiękach „Dla Ciebie” i „Barcelona”. Zespół oczarował serocką publiczność, porwał ją swoją energią i zachwycił niezwykłą scenografią tworzoną w dużej mierze dzięki efektom multimedialnym. Tradycyjnie już Wojciechowe świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni, który zapowiedzieli Barbra Kurdej-Szatan i Maciej Łagodziński. Fajerwerki zabłysły na serockim niebie i w spektakularny sposób zamknęły tegoroczne obchody Dnia Patrona Serocka św. Wojciecha.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć TUTAJ