Centrum Kultury zaprasza na swoje przedsięwzięcia
Przedsięwzięcia kulturalne organizowane przez Centrum kultury i Czytelnictwa w Serocku cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i sympatyków Serocka. W jesiennym repertuarze Centrum warto zwrócić szczególną uwagę na trzy pozycje:
Spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" - 19.11.2017 godz. 18.00
„Przyszedł mężczyzna do kobiety” czyli mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością. Wzruszająca komedia o miłości, poszukiwaniu zrozumienia i bliskości drugiego człowieka. Historia o potarganych życiem ludziach, których smutne i powszednie troski przemieniają się w namiętne uczucie. Miłość Niny i Wiktora jest dowodem na to, że życie bez ukochanej osoby jest jałowe i smutne. Przekonaj się, że to sztuka także o Tobie i że na miłość nie jest nigdy za późno. Może ten spektakl stanie się dla ciebie pomocą w rozwiązaniu uczuciowych dylematów?
Przyjdź, zobacz! Przyjdź i zacznij bardziej kochać!
(źródło)
Autor: Siemion Złotnikow
Reżyseria: Viola Arlak i Tadeusz Chudecki
Obsada: Viola Arlak i Tadeusz Chudecki
Spotkanie autorskie z Piotrem Gąsowskim - "Co mi w życiu nie wyszło" - 22.11.2017 r. godz. 18.00
Jego twarz brzmi znajomo. Ale tych historii jeszcze nikt nie słyszał. Piotr Gąsowski przez pięć lat pracowicie spisywał swoje wspomnienia, co komentuje z właściwym sobie lekko sardonicznym poczuciem humoru: no może trochę długo, ale to dlatego, że robiłem to sam! Co go łączyło z Robinem Williamsem, jak skończyła się jego przygoda na planie filmu porno i czego dowiedział się o sobie od Gustawa Holoubka – o tym w książce o tytule tak przewrotnym, jak prawdziwym.
(źródło)
Podczas spotkania autor opowie o okolicznościach powstania publikacji. To również dobra okazja, aby zdobyć autograf, zamienić z aktorem kilka słów, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Koncert Zbuntowanej Orkiestry Podwórkowej HAŃBA! 8.12.2017 godz. 19.00
Andrzej Zamenhof - banjo, śpiew
Wiesław Król - akordeon, klarnet
Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland - tuba, śpiew
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! to czterej muzycy, których oryginalną twórczość najlepiej przedstawiają ich własne słowa: Wyobraźmy sobie, że punk rock nie powstaje na wyspach brytyjskich w latach siedemdziesiątych, lecz w międzywojennej Polsce, jako wyraz buntu przeciwko autorytarnym rządom sanacji. Oto, czym jest Hańba!. Na ich muzyce znaczący ślad zostawiły lata spędzone w folkowych, punkowych, metalowych, indie-rockowych, a nawet elektronicznych zespołach. Wspólnie postanowili założyć zespół będący fikcją muzyczną, swoistym wehikułem czasu przenoszącym słuchaczy do międzywojennej Polski. Uzbrojeni w instrumentarium kapeli podwórkowej, m.in. banjo, akordeon, tubę i grzebień, grają energiczny, prosty punk, inspirowany z jednej strony polskim folklorem, a z drugiej dokonaniami współczesnymi. W 2015 roku ukazał się debiutancki album Hańby wydany nakładem wydawnictwa Antena Krzyku.
Hańba! jest laureatem nagrody specjalnej im. Czesława Niemena 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja "za szczególną ekspresję i odwagę sceniczną" i jest to tylko jedno z wielu wyróżnień jakie Hańba, zasłużenie zresztą, otrzymała. Polecamy!
(źródło)
Szczegóły na plakatach poniżej: